Бігуняк Володимир Васильович

Освіта:

У 1966 році здобув вищу медичну освіту в Тернопільському медичному інституті (нині Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського). Лікарську діяльність розпочав в дільничній лікарні с. Переволока, Бучацького району. Впродовж 1968-1970 рр. працював лікарем анестезіологом Бучацької районної лікарні, у 1970-1971 рр. – Тернопільській міській лікарні № 1.

У 1971-1973 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі загальної хірургії Тернопільського державного медичного інституту. З 1973 р. знову працював у Тернопільській міській клінічній лікарні № 1 спочатку травматологом, пізніше організував і очолював обласне відділення термічної травми та пластичної хірургії (1976-1997 рр.). У 1975 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1995 р – докторську дисертацію.

Із 1993 р. за сумісництвом працював асистентом, а з 1994 р. - професором кафедри травматології та ортопедії Тернопільського державного медичного інституту.

У 1997- 2006 рр. – проректор з лікувальної роботи університету, продовжував за сумісництвом працювати професором кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, керуючи клінікою термічної травми та пластичної хірургії.

Наукова діяльність:

Головним напрямком наукових та практичних інтересів є проблеми підвищення ефективності лікування хворих з опіками. Розроблено нові методи лікування опіків, ран після травм і операцій, трофічних виразок з використанням ліофілізованої ксеногенної шкіри свині, що виготовляється за його технологією в організованому Тов. »Інститут біомедичних технологій» (1992 р) і застосовуються в усіх опікових центрах України (щорічно використовуються понад 1 млн. квадратних см. ліофілізованих ксенодермотрансплантатів). Застосування ксенодермотрансплантатів при лікуванні опечених хворих зменшує біль в ранах, втрату з ран води, білків, електролітів, їх інфікування, тривалість стаціонарного лікування, смертність тяжкоопечених зменшилась на 30 %. Ксенодермотрансплантати на Всеукраїнського конкурсу якості продукції ввійшли у «100 кращих товарів України” (2003 р.).

Розроблено технологію та організовано виготовлення і серійний випуск силіконових пластин, які використовують у лікувальних закладах України для профілактики й лікування хворих з після- опіковими, післятравматичними і післяопераційними рубцями (2007 р.) Разом з науковцями Одеського інституту очних хворіб і тканинної терапії ім. академіка Філатова НАМН України розроблено технологію та впроваджено у клінічну практику ліофілізований імплантат з рогівки свині, який використовується у лікуванні хворих при травмах і запальних захворюваннях ока Цей виріб медичного призначення зареєстровано, й здійснюється його серійний випуск. Нині його успішно використовують у лікувальних закладах України для лікування хворих із патологією рогівки різної етіології.

Нагороди:

За створення банку ліофілізованих замінників шкіри, розробку, впровадження нових методів діагностики і раннього лікування хворих з глибокими опіками та їх наслідками проф. Бігуняку В.В. та групі комбустіологів України в 2002 році Указом президента України присуджено державну премію України в галузі науки і техніки,

Професор В.В. Бігуняк – автор понад 150 наукових та методичних публікацій, у тому числі навчального посібника та розділів з пластичної хірургії в 3-х монографіях, 56 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.

За вагомий особистий внесок в розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм неодноразово нагороджений почесними дипломами та грамотами Міністерства охорони здоров»я України (2000, 2003, 2005, 2008), Тернопільської обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, обласного та міського управлінь охорони здоров»я. В 2003 р. присвоєно звання – почесного громадянина м. Тернополя, в 2008 р. В.В. Бігуняку Указом президента України № 535\ 2008 за значний особистий внесок у розвиток охорони здоров”я, впровадження сучасних методів діагностики та лікування, високій професіоналізм присвоєне почесне звання „Заслужений діяч науки і техніки України”, а у 2012 р, за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки нагороджений дипломом всеукраїнського видавничого проекту « Науково – освітний потенціал України», в 2016 р. нагороджений медаллю «За вірність клятві лікаря України».

Членство у наукових товариствах:

Член асоціації хірургів Тернопілля